Początek kwietnia to w całym kraju czas upamiętnienia zbrodni dokonanej na oficerach polskich w 1940 roku przez NKWD.
Także w naszej szkole budujemy świadomość i wiedzę na temat zbrodni katyńskiej.
Młodzież z klas VII–VIII korzystała z materiałów przygotowanych przez Narodowe Centrum Kultury w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Pamiętam. Katyń 1940”.
Dzieci z klas IV–VI odwiedziły Otorowskie Dęby Pamięci posadzone w sąsiedztwie szkoły w ramach programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.
Poznawały tragiczną historię życia:
– Antoniego Krusia – przedwojennego kierownika szkoły
– Waltera Weissa – posterunkowego
Obaj pracowali przed II wojną światową w Otorowie, następnie walczyli w kampanii wrześniowej 1939 r., dostali się do sowieckiej niewoli i zginęli wiosną 1940 roku.
Pamięć o nich to nasz obowiązek.